Перейти к содержимому

Фото
- - - - -

Mida teha venelastega


 • Вы не можете создать новую тему
 • Please log in to reply
71 ответов в этой теме

#1 Poder

Poder
 • Постоялец
 • 2 649 сообщений
 • Откуда:Mardulino. Derevnya Kallavere.

Отправлено 01 Март 2008 - 01:13

http://www.epl.ee/artikkel/420691

Текст болшои поетому переводит небуду. Но очен интересные мысли ест. Кому интерестно - прочитаите.

Autor: Andres Laasik


Mida teha venelastega? Või siis mida teha Vene Teatriga? Vähemalt see teine küsimus on lendu lastud, kui lugeda Kaarel Tarandi ritta seatud statistikat (Sirp, 8.2.2008). Tarand küsib retooriliselt, kas poolteist venekeelset teatrit (on ju Tallinnas olemas veel Drugoi Teater) ei ole mitte liiga palju.

Soomerootslasi on umbes sama palju kui Eestis venelasi ning nemad jaksavad pidada nelja teatrit Helsingforsis (Svenska, Lilla, Virus, Unga) ja kahte suurt provintsiteatrit (Åbo, Wasa). Aga siin võrdluses on üks konks: need soomerootsi teatrid on kuradi head, Lilla Teatern oli mingil perioodil Põhjamaade parim ja särav täht Euroopa teatritaevas. Mida ei saa öelda Vene ega Drugoi Teatri kohta. Need on mõlemad osalt diletantlikud, kusjuures täiesti erineval moel. Ja halb teater on alati selline, mis on üleliia.

Aga miks on Tallinnas halb Vene Teater? See määratlus on muidugi ebatäpne, sest välistab Vene Teatril olnud õnnestumised, ent siiski keskustelus kasutamiseks võimalik, sest Tarandi esitatud statistiline rida on haavatav just sedapidi. Vene Teatrit oleks vaja küll, aga head teatrit. Mida tõendab ka Moskva ja Peterburi teatrite külalisetenduste statistika. Neil lähevad kaubaks teatripiletid, mis on 2–12 korda kallimad kui Vene Teatris. Oleks siin teater nagu Moskva Kunstiteater või Peterburi Suur Draamateater, käidaks siin tükke vaatamas mis mühiseb.

Need teatrid olid eeskujuks Irina Ossinovskajale, kes oli vahepeal Vene Teatris direktor (EPL, 16.1.2008). Olgu öeldud, et eeskujudest on vähe abi, sest kust saada nende lavastajad, trupp ja mis kõige tähtsam – publik? Lavastaja ja ka mõne näitleja võib veel sisse osta, kuid publiku sisseostmine käib ka kõige jõukamatele magnaatidele üle jõu. Vaagides suurima vene kultuuriinstitutsiooni saatust Eestis, jõuame paratamatult küsimuseni, kes ja miks seda käitab ja kuhupoole seda ülevalt lükatakse.


Eesti ja vene kultuur


Siin on aeg teha väike teatrilooline kõrvalepõige ning võrrelda eesti ja vene kultuuri. Eestis käis näitemängu ja muusika tegemine teadupärast seltside kaudu, mis olid ka demokraatia kooliks. Kui poleks õigeid seltside asjapulki valitud ja neis õigeid otsuseid tehtud, poleks Vanemuist ega Estoniat, laulupidu ega laulumänge ja tantsu pärast eeskava ja seda, mis tuleb tantsu järel. Ja kes teab, kas siis oleks eesti rahvastki. Venemaal käis asi teistmoodi: valgustatud mõisnik palkas asjatundliku sakslase või itaallase, kes pani käsu peale püsti pärisorise teatri. Ja kuigi 19. sajandi lõpus ja 20. sajandi alguses see tava Vene teatri paremas osas ei kehtinud (see aeg tõi vene teatrisse tohutu arengu, mis viis ta maailmas esiritta), võib pärisorise teatri tunnuseid leida ka Nõukogude ajas.

Nüüd siis on tõeline vene asjaajamine tabanud ka meie Vene Teatrit. Valgustatud minister laseb osaval Aivar Mäel teatrit tüürida. Kuhu? Teatrit ja muusikat arendanud vene mõisnikud olid enamasti läänemeelsed, järelikult peaks siinsest Vene Teatrist tulema üks korralik teater, selline Euroopa Liidu keskmine. Kui ainult sinna publikut leiduks…

Tegelikult ei anna Vene Teatri kaasus kuigi palju abi siinsete venelaste kultuuriliste suundumuste mõistmiseks. Lahendustest rääkimata. Probleem on laiem. Üks Vene Teatri näitleja rääkis murelikult koolides käivatest muudatustest. Et vene kultuurisfäär tõrjutakse koolist välja. Muuseas, siin on nii eesti kui ka vene rahvuslased täiesti ühte meelt, et keele- ja kultuurisfääri käsitletakse kui midagi, mis on konstantse suurusega, ja üks saab areneda ainult teise arvel. Ehk siis eesti keelt oskav inimene on juba natukene vähem venelane kui mitteoskav.


Emigratsioonis sündinud


Eestis põetava vene kultuuri kriisi kõrval mõjub kontrastina siiamaani elav kultuurielu, mille taga on bolsˇevike pagendatud emigrandid. Venemaalt suures osas puupaljalt minema löödutel ei olnud eestivenelaste kohanemisraskusi. Kui vaadata ainuüksi venekeelset kirjastustegevust, mis Pariisis, Berliinis ja teistes Euroopa pealinnades õitsele lõi, tuleb müts maha võtta. Emigratsioonis sündinud vene filosoofia oli põnevam kui emamaal viljeldav, kus esiplaanil olid ühiskondliku mõtte paroodiana käsitletavad Stalini kogutud teosed.

Või siis soomerootslased, kellega siinsetel vene poliitikutel meeldis ennast 1990. aastatel võrrelda. Neil on lisaks teatrile oma kirjandus, muusika, kunst. On oma täisväärtuslik kultuurielu, mis mahu ja kvaliteedi poolest erineb siinsete venelaste omast. Miks see nii on?

Muide, siinsel vene kultuuril ja soomerootsi kultuuril on mitu olulist erinevust. Soomerootslased peavad ka Strindbergi oma klassikuks ja piiluvad ikka Stockholmi kui metropoli poole. Ent kui ühel kujuteldaval hetkel peaks kogu Rootsi koos oma rahvaga Balti merre vajuma, siis oleks palju öelda, et soomerootslastel silm ka ei pilguks, ent nad saaksid hakkama. Koolitaks ikka oma näitlejaid ja literaate. Muumitrollid räägiks ikka oma pehme kõlaga rootsi keelt. Siinsetel venelastel aga justkui puudub pikemaajaline venelaseks olemise plaan. Ikka arvatakse, et see on kellegi teise probleem.

Vene kultuuris on emigratsiooniküsimus olnud alati väga õrn. Emigratsioon on olnud poliitiline või privilegeeritud nähtus. Ja sunnitud vene emigratsioon, nagu see aastal 1992 juhtus, on venelase jaoks unikaalne. Inimesed, kes tulid siia lihtsa ja inimliku sooviga leida kuskil tööstusettevõttes tööd ja saada Lasnamäele korter, leidsid end äkki poliitiliste valikute ees, kus nad ei tahtnud olla ja milleks nad polnud mitte kuidagi valmis. Inimesed pole süüdi, et see kõik tuli, ent valikud tuleb ikkagi teha.

On veel üks seaduspärasus. Nõukogude Eesti ajast pärit kultuuriinstitutsioonid on kõvasti muutunud või teinud vähikäiku. Vene kultuuriinstitutsioonid on üldiselt eelistanud muutumisele allakäiku. Ka põdev Vene Teater oli ülevalt poolt paika pandud Nõukogude institutsioon. Kinni on läinud ajakirjad. Ja vaatamata andekatele autoritele oli kultuuriajakirjade tulemus järjest kehvem. Kultuurkapital loobus venekeelsetele ajakirjadele tehtavatest rahasüstidest, sest nende tarbimise statistika oli veel kurvem kui Tarandi esile toodud teatristatistika. Aga vana varemetele ei ole sündinud ka midagi uut. Keele- ja kultuurisfäär on ilmselgelt ahenenud, kuid kelle asi see on?


Kus on venelaste liidrid


Siit kerkib liidrite küsimus. Kus on venelaste liidrid (ka poliitikas)? Ilma heade liidriteta ei õnnestu ju mitte midagi. Tuleb vene mäss, nagu oli pronksiööl. Mis oli küll stiililt vene kultuuri raamidesse jääv asi, kuid täiesti eesmärgipäratu. (Et siis läks hästi, tunnistavad ainult pimedad ja hullud.) Vene liidrite probleem on just see point, mis peaks tervet Eesti ühiskonda erutama. Sest kujunenud olukord paneb vägisi küsima: on siis meie ühiskond nimega Eesti Vabariik tervikuna nii vildakas, et ühel rahvakillul pole võimalust seada enda etteotsa tasakaalukaid ja tegusaid inimesi? Et mehitada näiteks ühe teatri juhtkond – seda pole ju palju tahetud…

Sellele ühiskonna vildakuse küsimusele vastaks venekeelse Delfi kommentaatorite mõru seltskond täiest kõrist kooris: jaaaaaaa! Ja sellise hinnagu paikapidavusel pole ka ühiskonna muu osa seas, kes teisiti arvab, erilist lootust. Aga õnneks räägib terve ühiskonna vildakuse vastu venelaste vähene kohmerdamine rohujuure tasandil – toimub vähe, initsiatiivi pole näha. Viiakse lilled pronksmehele Filtri teele, haugutakse Delfis ja indulgents on justkui lunastatud.

Ei seata endale eesmärke. Kas või sedagi, kas Tallinnas on saja aasta pärast venekeelne teater. Rääkimata reaalsest vene kultuuri- ja keeleruumi juurdetegemisest. Mis võiks ju sündida sealsamas Vene Teatris, ajakirjades, internetis. Vaba maa, ole ainult mees ja tee. Ja kui ei ole vaba maa, siis see ei ole ainult venelaste asi…

Ükski Eesti Vabariigi ega Venemaa Föderatsiooni ametnik ei suuda puhuda hinge sisse vene kultuurile Eestis. Küll aga võivad nad palju ära rikkuda. Hea näide on Vene saatkond, kes võib iga asja, mille kätte võtab, ära sodida. Et vene asi Eestis käima läheks, oleks tarvis võrdlemisi suuri muutusi. Esiteks on vaja rohujuure tasandi liikumist, kolmandat sektorit (mis on venelastele mõneti võõras), demokraatlike liidrite väljasõelumist ja asjaajamisoskust. Ja ka eesti keele oskust, sest seda läheb vaja asjaajamises, veenmises ja raha taotlemises. Tegelikult on Eestis parem venelane see, kes oskab eesti keelt, sest tal on paremad oskused venelaste asja ajamiseks. Irina Ossinovskaja juhtum räägib muide venelaste kogukonna tärkavast huvist oma teatri vastu, ent see pole kuhugi jõudnud.


Aastatepikkune tegevusetus


Eestis on rohkesti eesti soost inimesi, kes tunnevad nii teatrit kui ka vene kultuuri sügavamalt kui Aivar Mäe ja Jaanus Kukk. Ent kes ei pea ennast pädevaks töötama venekeelses teatris. Partei ja valitsuse praegune kultuuripoliitika vene institutsioonides on sõnastatav: peaasi, et poleks ebameeldivusi. Aastatepikkune tegevusetus Vene Teatris tõi kaasa ka ebameeldivused, mis seda poliitikat justkui õigustavad. Nii juhindub ka venekeelne riigiraadio programm esmajoones teravate nurkade vältimisest, lastes allavett isegi sellise kultuurilise väärtuse nagu hea keeleoskus – kutsudes eetrisse ropendava Urmas Oti.

Närvis eestlased sahmivad nagu tummad leilis ega tea, kuidas siinseid venelasi kodustada. Kord mõeldakse kinni keerata venekeelsed telekanalid, kord jälle panna püsti oma propagandapump. Mis on naeruväärne ja võimatu, sest kes on näinud praegust “Vremjat”, see teab, et neile “uudistele” on võimatu kuidagi vastata. Nende osundamine mõjuks solvava eeldusena, et inimene ei suuda ise mõelda. Küll aga võiks mõnel telekanalil joosta venekeelne “seep” inimestest, kes elavad siinsamas, meie kõrval. Aga seda venelaste “seepi” peab keegi tahtma ise teha. Kirjutada ja mängida.

Juhtum British Counciliga räägib hoiatavalt, et igasugune humanitaarne koostöö praeguse Venemaaga kätkeb endas riski. Igasuguste kultuuriliste kontaktide kaotus Venemaaga on siinsete venelaste jaoks vähetõenäoline, ent mitte päris välistatav stsenaarium.

Mõni aeg tagasi sahistati, et kui Aivar Mäe Vene Teatri kunstilise juhi Tšumatšenko minema lööb, kuulutab Venemaa lavastajate liit Eestile boikoti. Ähvardusena mõeldud kuulujutt on põnev selle poolest, et ühe Moskva loomingulise seltskonna jaoks on Eesti kui hallatav Venemaa provints. Aga äkki see boikott polegi halb asi: ükskord tuleb ju siinsel rahval niikuinii õppida iseseisvalt venelasena hakkama saama. Või siis provintsiunustuses hääbuda. Seda stsenaariumi ei saa praeguse passiivsuse juures välistada.

Eestivenelastel ja soomerootslastel on veel üks suur erinevus. Neil on ühised klassikud ja väga palju koos käidud ühist ajalugu, mille raskust on koos jagatud. Hoolimata jagelemisest, mida on ka olnud päris palju. Seda vaadates on siinsete eestlaste ja venelaste kultuurilist ühisosa väga vähe. Aga iga hea asi, mis sünnib, saab selleks igal juhul. Ja Aleksandr Ivaškevitš ja Eduard Toman on oma tööga üks selle näide. Või siis Aleksandr Budõlin või Anna Levandi.

Mida siis teha venelastega? Mitte midagi. Tähtsam on mõista, mida nemad tahaksid ise teha. Kõige tähtsam on varuda kannatust, sest tegemist on teekonna algusotsaga. Ja tuleb luua – haridust ja kunsti. Eriti kunsti, sest kunst päästab maailma, nagu ütles üks epilepsia käes vaevlev vaimuhiid.
 • 0
дорогому модератору:

Räägi riigikeeles, kallis

#2 Shade on Grey

Shade on Grey

  unfuckable

 • Постоялец
 • 5 502 сообщений
 • Откуда:the world of consciousness, where dreams do exist

Отправлено 01 Март 2008 - 08:57

Многабукф. Подер, расскажи хотя бы вкратце, о чём речь.
 • 0
Solitudes on DI.FM Chillout Dreams Channel every second and fourth sunday of the month at 11:00 EST / 16:00 GMT
http://thedjlist.com/djs/MARTIN_GREY/

#3 тётя Люда

тётя Люда

  ушла на свой форум

 • Постоялец
 • 4 811 сообщений
 • Откуда:Эстония

Отправлено 01 Март 2008 - 09:09

Shade on Grey, так и скажи, что эстонского не знаешь!
в Питере и Москве русский театр лучше, чем у нас, и там билеты дороже, а что с нашим театром и нашей культурой делать будут х.з.
 • 0
Настоящая женщина это та, которая заставляет забыть об идеале (с)

#4 Davix

Davix

  Майский СЭлвер

 • S-Модератор
 • 7 427 сообщений
 • Откуда:Tallinn, EU

Отправлено 03 Март 2008 - 07:56

Фишка, причём тут эстонский?

Я знаю, но меня ломает читать. Дайте вкратце на русском, тогда посмотрим
 • 0
Music ::: davix.pdj.ru

Photo ::: davix.eu

#5 Poder

Poder
 • Постоялец
 • 2 649 сообщений
 • Откуда:Mardulino. Derevnya Kallavere.

Отправлено 03 Март 2008 - 14:28

Davix, у тебя же очки ест, как тебя ломает читат?


тема доволнотаки серёзная и интерестная. Тема весит несколко днеи а комментов 2. Таксто сидите и читаите и учите язык.
 • 0
дорогому модератору:

Räägi riigikeeles, kallis

#6 shb

shb

  New life, much more options

 • Постоялец
 • 5 253 сообщений
 • Откуда:Таллинн

Отправлено 03 Март 2008 - 14:32

Такие огромные тексты на форумах не читают. Многа букав. Умейте в интернете выражать мысль выражать мысль кратко. Если принципиально на хочешь писать на русском - напиши кратко на эстонском и поставь ссылку, заинтересованные прочтут.
 • 0
Мыслящий человек просто обязан время от времени поднимать себя за волосы © Тот самый Мюнгхаузен

Joga Bonito!

#7 Трансформатор

Трансформатор
 • Новобранец
 • 2 сообщений
 • Откуда:подстанции

Отправлено 03 Март 2008 - 14:35

У-у-у-у-у-у-у-у-у-у!
 • 0
Эстонцы завистливо зовут меня Трафо.

#8 Vladson

Vladson

  XTGamers.com

 • Постоялец
 • 1 921 сообщений
 • Откуда:Эстония, Таллинн

Отправлено 03 Март 2008 - 15:04

Если принципиально на хочешь писать на русском - напиши кратко на эстонском и поставь ссылку, заинтересованные прочтут.

+1 меньше текста больше смысла, а иначе многим просто лень читать будет...
 • 0
Один Владсон может за...ать всех, кроме себя самого. Два Владсона могли бы за...ать абсолютно кого угодно, но Владсон единственный и неповторимый. ©Vladson

Вы либо способны перелопатить тонны информации и отсеять лишнее, либо программистом не будете. ©Psih

Не вазелин, а бизнес-гель ©Avagraen

#9 Poder

Poder
 • Постоялец
 • 2 649 сообщений
 • Откуда:Mardulino. Derevnya Kallavere.

Отправлено 03 Март 2008 - 15:33

У вас 2 варианта - читат ето на естонском либа читат тему про СПИД.

Ето смотрица препочтителнее, таксто берём словарик и читаем.
 • 0
дорогому модератору:

Räägi riigikeeles, kallis

#10 aleksi533

aleksi533
 • Пользователь
 • 495 сообщений
 • Откуда:Москва

Отправлено 03 Март 2008 - 15:51

Poder, Ну,ты.. :) Кое что понял,много нет. Действительно,тексты надо больше читать..
 • 0
«Все люди рождаются свободными и равными в своем достоинстве и правах»

#11 d0ts3nt

d0ts3nt
 • Постоялец
 • 2 109 сообщений

Отправлено 03 Март 2008 - 15:55

Poder прав! Текст читать надо. Там довольно глубокий анализ чувак сделал о проблемах русской культуры в эстонской среде. Статья написана грамотно. Автор никого ни в чем не обвиняет и только призывает к тому, ч тобы присмотреться к местным русскими, но боюсь, что этот призыв местной эстонской интеллигенции останется как всегда неуслышанным. Так что кроме попсы на Лаулу вялька нам ничего больше не увидеть!
 • 0

#12 Davix

Davix

  Майский СЭлвер

 • S-Модератор
 • 7 427 сообщений
 • Откуда:Tallinn, EU

Отправлено 03 Март 2008 - 16:37

Davix, у тебя же очки ест, как тебя ломает читат?тема доволнотаки серёзная и интерестная. Тема весит несколко днеи а комментов 2. Таксто сидите и читаите и учите язык.

давай я сам решу, что мне делать, договорились?
 • 0
Music ::: davix.pdj.ru

Photo ::: davix.eu

#13 Poder

Poder
 • Постоялец
 • 2 649 сообщений
 • Откуда:Mardulino. Derevnya Kallavere.

Отправлено 03 Март 2008 - 16:40

Davix, но у4ит язык некогда непомешает=)
 • 0
дорогому модератору:

Räägi riigikeeles, kallis

#14 Буквнехвати

Буквнехвати
 • Постоялец
 • 6 724 сообщений
 • Откуда:вы такие умные ?

Отправлено 03 Март 2008 - 16:50

Davix, но у4ит язык некогда непомешает=)

дождешься репрессий ...будешь страдать и мучаться от невысказанности :)
 • 0

на этом месте могла быть ваша реклама. но вы проспрали все возможности.


#15 13'th_Witch

13'th_Witch
 • Постоялец
 • 1 966 сообщений
 • Откуда:ис.под.тишка

Отправлено 03 Март 2008 - 17:14

тема доволнотаки серёзная и интерестная. Тема весит несколко днеи а комментов 2. Таксто сидите и читаите и учите язык.

Poder, всё так, только видимо мало кому интересно читать про театр как таковой, мне в том числе (стыдно конечно, но пока далека я от искусства). Хотя прочитала больше половины. Может в разделе "Творческое" эта тема стала бы более популярной?

А вообще я поддерживаю инициативу выкладывать на форум интересные статьи на эстонском языке! ;)
 • 0
Любимое реалити-шоу - forum.ee =D

#16 Poder

Poder
 • Постоялец
 • 2 649 сообщений
 • Откуда:Mardulino. Derevnya Kallavere.

Отправлено 03 Март 2008 - 17:29

13'th_Witch, Ну тут правилние свединя приводят. Вот мы лубим сранивацца с финскими шведами, а вот уровен развития искуства нет, у них 6 театров серёзных..у нас 1 вене драама театер. Качество там не высокого уровня но среднее..но хотябы ето среднее нада держат.
Журналы културные не покупаем, итд. Также я непонемаю как можно влият на политику если нету дла етого културнои основы?A Ета церков в ласнамяе наверное достроица к моеи старости.

Хот и школы переходят на русское обучения но русский универ всётаки я думаю можна зделат. Если небудет местнои политическои, културнои, финанцовои елиты то пробицца будет слозна. Вас проста неуслышат.
 • 0
дорогому модератору:

Räägi riigikeeles, kallis

#17 Shade on Grey

Shade on Grey

  unfuckable

 • Постоялец
 • 5 502 сообщений
 • Откуда:the world of consciousness, where dreams do exist

Отправлено 03 Март 2008 - 18:10

Фишка, я эстонский знаю получше тебя, дорогуша

в Питере и Москве русский театр лучше, чем у нас

Чё, серьёзно что ли? :) Сравнила жопу с пальцем...
 • 0
Solitudes on DI.FM Chillout Dreams Channel every second and fourth sunday of the month at 11:00 EST / 16:00 GMT
http://thedjlist.com/djs/MARTIN_GREY/

#18 Poder

Poder
 • Постоялец
 • 2 649 сообщений
 • Откуда:Mardulino. Derevnya Kallavere.

Отправлено 03 Март 2008 - 18:29

Shade on Grey, Но вед можетбыт всегда луче??
 • 0
дорогому модератору:

Räägi riigikeeles, kallis

#19 13'th_Witch

13'th_Witch
 • Постоялец
 • 1 966 сообщений
 • Откуда:ис.под.тишка

Отправлено 03 Март 2008 - 20:15

Также я непонемаю как можно влият на политику если нету дла етого културнои основы?

Не верю, что на политику можно вообще как-то влиять... :unsure:

Хот и школы переходят на русское обучения но русский универ всётаки я думаю можна зделат

Школы :blink: ? Может на эстонское обучение?

Если небудет местнои политическои, културнои, финанцовои елиты то пробицца будет слозна. Вас проста неуслышат.

Боюсь, что из этого списка культурная элита - самая слабая... :(
 • 0
Любимое реалити-шоу - forum.ee =D

#20 Poder

Poder
 • Постоялец
 • 2 649 сообщений
 • Откуда:Mardulino. Derevnya Kallavere.

Отправлено 03 Март 2008 - 20:22

Не верю, что на политику можно вообще как-то влиять...

- можно. В школе не расказывали как?


Школы ? Может на эстонское обучение?

- точно , извини попутал.

Боюсь, что из этого списка культурная элита - самая слабая...

- естонцы вам ее развиват небудут и россия кроме водки на 9 мая нечего недаст. Таксто думаите и мудрите сами.
 • 0
дорогому модератору:

Räägi riigikeeles, kallis

#21 chudo-05

chudo-05
 • Пользователь
 • 71 сообщений

Отправлено 04 Март 2008 - 19:46

Poder,
мне кажется что ты только отчасти прав! может кроме нас нам никто не поможет но русские долго запрегают вот как запрегут ....
вы на нас тут крест не ставте мы не слабый народ.
лутше беспокойтесь а том что вас кореных жителей ваши избранники гнабят своими законами!
 • 0

#22 Poder

Poder
 • Постоялец
 • 2 649 сообщений
 • Откуда:Mardulino. Derevnya Kallavere.

Отправлено 04 Март 2008 - 20:08

chudo-05, чего и кто запрегёт? Апрел 2 непрокатит - ментам зарплату дали и снаряжения+abipolitseinikud=)

Значит единственная вожможнаст ето заканадателност. Стобы изменит заканадателност - нужно штобы вас представляли в парламенте. Штобы выбрат человека - дла етого нужна политическая култура и как минимум сваю попку поднят и проголосоват.

Но посколку вы в лучем случае наберёте всего 30 процентов вы будете всёравно аутсаидерами. Значит нада покраинее мере 20 процентам естонцам обяснит дохочиго чего вы хотите и убедит их в своих намеренях.
 • 0
дорогому модератору:

Räägi riigikeeles, kallis

#23 13'th_Witch

13'th_Witch
 • Постоялец
 • 1 966 сообщений
 • Откуда:ис.под.тишка

Отправлено 12 Март 2008 - 22:08

- можно. В школе не расказывали как?

Ни разу :huh: ...

- естонцы вам ее развиват небудут и россия кроме водки на 9 мая нечего недаст. Таксто думаите и мудрите сами.

Да никто ни от кого ничего не ждёт! А с чего ты взял, что все хотят непосредственно на политику влиять?
 • 0
Любимое реалити-шоу - forum.ee =D

#24 OverDoze

OverDoze

  Зизибау

 • Постоялец
 • 8 236 сообщений
 • Откуда:Таллинн

Отправлено 12 Март 2008 - 22:39

Ну и в чём суть-то? Я разговариваю на эстонском, но мысль из всей статьи основную так и не смог понять... Просто всё переплели, культуру, каких-то непонятных русских лидеров неизвестно чего, театр русский.
Русский театр теперь начинает мешать мирному и спокойному существованию эстонской нации? Или я тогда совсем ничего не понимаю.
 • 0
Мы на самом деле лояльны по отношению к пользователям. Преды и баны - это уж крайне редкие случаи, которые получаются только когда модератор выходит из себя из-за идиотизма пользователя. Мы не хотим говна. Но уважать порядок и правила хотя бы чуть-чуть нужно, иначе будет жесткий срач и флуд.

#25 POPEYE

POPEYE

  Стебно таблетку оторвал... :-) | ptrd.narod.ru

 • Постоялец
 • 4 846 сообщений

Отправлено 12 Март 2008 - 23:20

Ниасилил многабукав

Что делать, что делать - взять и все поделить! :)
Пусть прочитают книгу "Что делать"
А вообще вопросы "что делать?" и "кто виноват?" уже забиты - выбирайте другие... :P
Следующая статья будет: "Mida teha venelasteta" :D Этот вопрос намного серьезнее так как не о чем будет пестеть...
 • 0
I'm POPEYE The Sailor man

#26 13'th_Witch

13'th_Witch
 • Постоялец
 • 1 966 сообщений
 • Откуда:ис.под.тишка

Отправлено 12 Март 2008 - 23:46

Следующая статья будет: "Mida teha venelasteta" Этот вопрос намного серьезнее так как не о чем будет пестеть...

:lol:
Да лааадно, все мы друг о друге поп*зд*ть горазды!!! :P
 • 0
Любимое реалити-шоу - forum.ee =D

#27 Poder

Poder
 • Постоялец
 • 2 649 сообщений
 • Откуда:Mardulino. Derevnya Kallavere.

Отправлено 13 Март 2008 - 06:55

13'th_Witch, если влият нехотелибы тогда и не хаялибы правителсто=)

OverDoze, ты точно хорошо естонский знаеш? слова знат 1 а смысл выловит ето другое. как время будет напишу поподробнее.

POPEYE, "Mida teha venelasteta" Этот вопрос намного серьезнее так как не о чем будет пестеть...

Hea kild! 5!=)))
 • 0
дорогому модератору:

Räägi riigikeeles, kallis

#28 OverDoze

OverDoze

  Зизибау

 • Постоялец
 • 8 236 сообщений
 • Откуда:Таллинн

Отправлено 13 Март 2008 - 20:02

Poder,

OverDoze, ты точно хорошо естонский знаеш? слова знат 1 а смысл выловит ето другое. как время будет напишу поподробнее.

мне тебе случаем экзамен не сдать по эстонскому?
 • 0
Мы на самом деле лояльны по отношению к пользователям. Преды и баны - это уж крайне редкие случаи, которые получаются только когда модератор выходит из себя из-за идиотизма пользователя. Мы не хотим говна. Но уважать порядок и правила хотя бы чуть-чуть нужно, иначе будет жесткий срач и флуд.

#29 Scri

Scri

  крицитус-скрицитус

 • Постоялец
 • 779 сообщений
 • Откуда:Chewbaccastan

Отправлено 13 Март 2008 - 20:06

ниасилил ;(
 • 0
Confucius said, - Karma is an evil bitch.

#30 Oops My Bad

Oops My Bad
 • Постоялец
 • 3 655 сообщений

Отправлено 13 Март 2008 - 20:32

идите нафиг со своим эстонским! разговорный язык форума - русский так что на руском темы и делайте, а не на албанском
 • 0