Перейти к содержимому

Фото
- - - - -

Учёба в ТТУ


 • Вы не можете создать новую тему
 • Please log in to reply
5157 ответов в этой теме

#4441 DeaD_MaN

DeaD_MaN
 • Пользователь
 • 616 сообщений

Отправлено 20 Август 2011 - 12:24

Как уже сказал Беспредел, лапик это тырнет и игры. Единственный случай когда он может реально помочь, так у Вииеса на контрольной, ибо писать код на листе бумаги это дибилизм (программирование у системщиков).
 • 0
My wings, my heart, no longer beat.

#4442 archieb0ld

archieb0ld
 • Пользователь
 • 646 сообщений
 • Откуда:IABB

Отправлено 20 Август 2011 - 13:56

я вот не соглашусь насчёт лапика. Вещь полезная, особенно когда нужно забрать наполовину сделанные задания с собой домой. С флэшками вообще не вариант. Когда часть задания делаешь на универском компе, потом копируешь на флэшку, потом дома доделываешь и приносишь опять на занятие, то очень сложно понять потом, где же рабочая версия. У меня с первого курса лапик, причём с интегрированной видюшкой, так что в игры не погоняешь, чему очень рад, а то действительно играл бы всё время. Уже 4 года настольным компом вообще не пользуюсь, и доволен
 • 0
www.last.fm/user/archieb0ld
Когда я перестану пить...совершенно, все скажут: "Как же он хорош! Какая милашка!" © НаиВ
Когда таким, как ты сейчас, был я, таких, как я сейчас, не слушал. © Тараканы

#4443 null

null
 • Постоялец
 • 15 928 сообщений

Отправлено 20 Август 2011 - 14:05

Смысл в том, что если и правда использовать лаптоп для учёбы, то да. Но большинство не использует лаптопы именно так. Инфотехнологам есть резон пользоваться, да и то больше программистам. Остальным - очень сильно сомневаюсь.
 • 0

#4444 Adrammelehh

Adrammelehh

  гиперактивен

 • Постоялец
 • 3 320 сообщений
 • Откуда:Ида-Вирумаа, Нарва, Ээстимаа

Отправлено 20 Август 2011 - 14:11

Лапик полезнее всё равно для учёбы. Меня вот стационарник как-то не стимулирует к учёбе. А лапик несет "ауру" солидности

Сообщение изменено: Мир Огненный (20 Август 2011 - 14:13 )

 • 0
Внимание! Пост-детектор!
Одним из побочных эффектов от прочтения этого поста является так называемый butthurt.
Если вы начнёте ощущать боль в нижней части спины, следует немедленно прекратить дальнейшее чтение и смириться с фактом, что вы — интеллектуальное большинство

#4445 archieb0ld

archieb0ld
 • Пользователь
 • 646 сообщений
 • Откуда:IABB

Отправлено 20 Август 2011 - 14:17

да и то больше программистам

...и ЯРИинфотехнологам :wink:
 • 0
www.last.fm/user/archieb0ld
Когда я перестану пить...совершенно, все скажут: "Как же он хорош! Какая милашка!" © НаиВ
Когда таким, как ты сейчас, был я, таких, как я сейчас, не слушал. © Тараканы

#4446 null

null
 • Постоялец
 • 15 928 сообщений

Отправлено 20 Август 2011 - 15:53

Скажу точно, где нам пригодились лаптопы:
1) Лабы по физике, мы гуглили ответы на вопросы на защите.
2) Некоторые сдавали проги на своих лаптопах Ксюше. Экзамен у Леппиксона на лаптопах.
3) Контрольные у Рюстерна.
4) Игры, фильмы, интернет на убогих лекциях, куда почему-то некоторые приходили вместо того, чтобы играть дома.

Больше не припомню.
 • 0

#4447 Sound of silence

Sound of silence
 • Постоялец
 • 1 810 сообщений
 • Откуда:Tallinn

Отправлено 21 Август 2011 - 13:40

выложите почитать про реформу высшего образования с 2012 года на эстонском, что вам рассылали
 • 0

#4448 zing!

zing!

  ...

 • Пользователь
 • 481 сообщений
 • Откуда:w124

Отправлено 21 Август 2011 - 14:17

Tere tudeng,
Kindlasti oled juba kuulnud praegu käimasolevast haridusreformist, mille eelnõu eelmisel nädalal avalikustati. Kirjutangi praegu, et anda sulle parem ülevaade sellest, mida eelnõu endast kujutab ning millised on need seisukohad, mida peame koos kaitsma ja kuidas edasi toimima, et asjad läheksid meie kõigi jaoks soodsas suunas.


Minister on sõnastanud selle eelnõu peamisteks eesmärkideks muuta kõrgharidussüsteemi toimimine üliõpilase jaoks õiglasemaks, kasvatada kõrgharidustaseme tulemuslikkust, vähendada kõrghariduse valdkondlikku killustatust ja suurendada kõrgkkoolide vastutust õppe kvaliteedi tagamisel.Haridusreformi protsess:


Haridusminister tuli välja esialgse reformikavaga 8. juunil. Sellele järgnes diskussioon meedias ning tagasiside kogumine erinevatelt huvigruppidelt (EÜL, tööandjad, ülikoolid jne). Pärast saadud tagasisidet kirjutas haridus- ja teadusministeerium (edaspidi HTM) kokku eelnõu, mis saadeti kooskõlastusringile ministeeriumitesse 12.juulil (kooskõlastuste ja ministeeriumite ettepanekutega saab tutvuda klikkides SIIA). Antud eelnõule oodati tagasisidet erinevatelt huvigruppidelt kuni 25.juulini. Pärast seda täiendatakse/muudetakse eelnõud ning esitatakse riigikogule lugemiseks esimesel istungil (12.september 2011). Seal läheb eelnõu arutlusele riigikogu komisjonides (tutvu riigikogu komisjonidega SIIN).
Tudengit kõige enam mõjutavateks punktideks on:

1. RE ja REV kohtade kaotamine – eelnõuga on kavas uuendada praegune riikliku koolitustellimuse (RKT) süsteem, kus riik tellib koolidelt mingi kindla arvu erialalõpetajaid ja kool saab raha iga „tellitud“ õppekoha eest. Hetkel toimiv rahastussüsteem on kavas asendada ülikoolidega sõlmitava 3 aastase tulemuslepinguga. Siiani pole päris selge, millised on need mõõdikud ja kriteeriumid, mis võetakse aluseks ülikooli tulemuslikkuse mõõtmisel.

Uue süsteemi kohaselt on ülikoolil õigus otsustada, kui palju ja mis erialadele igal õppeaastal õppekohti luuakse.

2. „Tasuta“ õppekohal püsimise nõuded – eelnõu kohaselt ei ole koolil õigust küsida õppemaksu tudengilt, kui ta õpib eesti keelsel õppekaval ja täidab 30EAPd semestris.

Kui üliõpilane ei täida semestris 30 EAP nõuet, siis on ülikoolil õigus nõuda temalt järgmisel semestril õppemaksu. Samas kui tudeng suudab järgmine semester täita 30 EAP nõuet, siis saab ta jälle tasuta õppida.

30 EAP nõudel on üliõpilastele väga mitmeid kahjusid:

a. pärsitakse üliõpilaste võimalusi mitteformaalseks õppeks, sh ühiskondlikuks aktiivsuseks;

b. vähendatakse üliõpilaste võimet oma õppekava isiklikult kujundada;

c. suurendatakse lühiajaliselt mahajäänud üliõpilaste väljalangevust.

Seega üritame me praegu koos EÜLiga asendada 30EAP nõude täiskoormusega (vähemalt 75% ehk 22,5 EAP-ga) nagu ta ka tänaseni on olnud.

Välismaal õppimist 30EAP nõue väga mõjutama ei hakka, kuna eelnõus on tehtud kitsendus, et välismaal õppides, seal 15EAPd teenides ja järgenva 2 semestri jooksul Eesti ülikoolis lisaks vastava semestri ainepunktidele puudujäävad 15EAPd sooritada, säilitatakse tasuta koht. Lisaks pikeneks õppekava nominaalkestus iga välismaal õpitud semestri võrra.

Eelnõus on kirjas, et õppekava peab olema võimalik koostada ja läbida nii, et oleks võimalik koguda semestris 30EAPd, seega lasub ülikoolidel kohustus ümber teha ka osad praegused õppekavad, kus kõigil semestritel ei ole tüüpõpingukavas 30EAPd.

3. Akadeemilise puhkuse ajal ainepunktide võtmise keelamine – eelnõuga on kavas keelata tudengitel võtta ainepunkte akadeemilise puhkuse ajal, kuna võttes akadeemilise puhkuse deklareerib tudeng eelnõu kohaselt, et tal on mingid põhjused, mistõttu ta ei saa õppetöös osaleda.

Oma tagasides ministri reformikavale oleme me märkinud, et sellest seaduse muudatusest ei tuleks mitte mingit otsest kasu peale väikse finantsilise kokkuhoiu riigile. Samas pärsib see täiendavat õpihimu oma huvide valdkonnas ja piirab tudengite võimalusi oma õppekava ise kujundada.

4. „Tasuta“ õpe vaid eesti keeles – eelnõu järgi oleksid õppemaksust vabastatud vaid tudengid, kes õpivad eesti keelsetel õppekavadel. Me näeme, et selle plaaniga vähendadakse Eestisse tulevate andekate välistudengite arvu ja piiratakse ühtlasi ka Eesti andekamate ja ambitsioonikamate tudengite võimalust omandada haridust inglise keeles, mis omakorda vähendaks meie riigi konkurentsivõimet ja oleks ka vastuolus meie seniste rahvusvahelistumise eesmärkidega (Riiklik haridusstrateegia, tegevussuund 3, tegevus 3, viide)

5. Õppetoetused – eelnõu kohaselt on plaanis välja arendada uus toetustesüsteem, mis oleks senise asemel täielikult vajaduspõhine. Toetuse vajadust hakataks kava järgi välja arvutama perekonna sissetuleku järgi inimese kohta.

On mitmeid põhjuseid, miks perekonna sissetuleku järgi toetuse arvutamine on väär

a. paljud tudengid ei saa oma perekonnalt finantsilist toetust;

b. pole mõistlik eeldada, et täiskasvanu peakski oma vanematest rahaliselt sõltuma.

Kõige suurem probleem uue õppetoetuste süsteemiga on see, et see hakaks reaalselt tööle alles aasta pärast haridusreformi sisse viimist, mida ta tegelikkuses otseselt toetama peaks. Samuti käib praegu juba haridusreformi eelnõule tagasiside andmine, kuigi pole veel välja töötatud täpset õppetoetustesüsteemi konseptsiooni (ministeeriumi sõnul valmib 20. august).

Samas on uue süsteemi juures positiivne, et on kavas hakata maksma täiendavat stipendiumi prioriteetsetel erialadel õppijatele ja parimatele tudengitele.


Reformi jõustumine:


Haridusministri praeguse plaani järgi jõustuks reformikava alates 2012. aasta vastuvõtust neile üliõpilastele, kes immatrikuleeritakse 2012/2013. õppeaastal. Uus õppetoetuste süsteem jõustuks aga 2013. aasta vastuvõtust, seega aasta hiljem. Vahepealsel perioodil kehtiks praegune õppetoetuste süsteem.


Edasised plaanid:

Kuna ükski üliõpilaskond ei saa oma tagasisidet üksi ministrile saata, siis lähevad meie poolsed ettepanekud ja kommentaarid läbi Eesti Üliõpilaskondade Liidu (EÜL), kellega väga tugevas koostöös on pandud kokku ühtne dokument, mille leiab SIIT.

Hilisemad plaanid sõltuvad väga suurel määral sellest, kui palju minsteerium meie tagasisidet ja ettepanekuid arvestab. Siiski sellest olenemata on plaanis septembri alguses koolis läbi viia kõrgharidusreformi teemaline mõttetalgu, et haarata võimalikult palju tudengeid kõrgharidusereformi ja selle võimalikele tagajärgedele kaasa mõtlema, sest tegelikkuses on sellel meile kõigile väga suur mõju. Samuti mõjutab see ka kõiki tulevasi tudengeid, sest EÜL on kõrgharidusreformist rääkinud viimased 20 aastat ja kui me suudame tudengitena seda protsessi hästi juhtida täna, siis me ei pea uusi reforme läbi viima vähemalt järgmised 5 – 15 aastat.

TTÜ üliõpilasesindus tegutseb aktiivselt selles suunas, et protsess võimalikult soodsa lahenduse leiaks ning teeb selleks aktiivselt koostööd nii TTÜ rektoraadi, EÜLi kui ka haridus- ja teadusministeeriumiga. Ühtlasi püüame kogu protsessi käiguga võimalikult operatiivselt kursis hoida ka kõiki tipikaid!


Kasulikku lisalugemist:

TTÜ üliõpilaskonna tagasiside haridusreformieelnõule

Haridusreformi eelnõu ja seletuskiri

EÜLi tagasiside ja ettepanekud haridusreformieelnõuleIlusat suve soovides,
--
Karmen Kütt

Сообщение изменено: zing! (21 Август 2011 - 14:23 )

 • 0
forever young

#4449 Землянин

Землянин
 • Пользователь
 • 208 сообщений

Отправлено 21 Август 2011 - 19:21

zing!,
а теперь вкратце, и на русском. Тезис пожалуйста. ^_^
 • -3

#4450 Bagirka

Bagirka

  Bad Fox

 • Постоялец
 • 1 080 сообщений

Отправлено 21 Август 2011 - 19:34

Землянин, а попу тебе не подтереть? советую начать тренироваться читать длинные тексты уже сейчас, иначе есть риск вылететь из универа, что не так уж и плохо. А вообще странно, я думала, находить главную мысль в тексте учат еще в школе, неужто программа так сильно поменялась? :upset:
 • 0

#4451 Землянин

Землянин
 • Пользователь
 • 208 сообщений

Отправлено 21 Август 2011 - 19:54

Bagirka,
что бы найти главную мысль, нужно сначала всё прочесть! /хватается за голову/
 • 0

#4452 DeaD_MaN

DeaD_MaN
 • Пользователь
 • 616 сообщений

Отправлено 21 Август 2011 - 20:26

Землянин, Или уметь пользоваться мозгом поиском. :facepalm:

Сообщение изменено: DeaD_MaN (21 Август 2011 - 20:27 )

 • 0
My wings, my heart, no longer beat.

#4453 -X3-

-X3-
 • Постоялец
 • 3 560 сообщений

Отправлено 21 Август 2011 - 20:35

что бы найти главную мысль, нужно сначала всё прочесть! /хватается за голову/

мало прочесть, необходимо ещё понять, а для этого нужны знания и опыт в соответствующей области. В универе ты ещё не учился, вузовской терминологией не владеешь. Поэтому забей на этот пост :)
 • 0
Кирие элеисон

#4454 Эдгарулик

Эдгарулик

  Мусечка

 • Постоялец
 • 4 871 сообщений
 • Откуда:Столица

Отправлено 21 Август 2011 - 20:46

на убогих лекциях, куда почему-то некоторые приходили вместо того, чтобы играть дома.


в универе аура другая, приятнее порой, чем дома находится... ну ты то меня понимаешь )
 • 0

#4455 CaBlaze

CaBlaze

  Мизантроп

 • Постоялец
 • 1 024 сообщений
 • Откуда:Tallinn, Musta

Отправлено 21 Август 2011 - 20:52

Беспредел, а мне можно пару пакетов с гандоном,тетрадью и ручкой? :unsure: Ато мне вечером к девушке, а я нищеброд и денег на презики нет.. :D

Во вторник...

Сообщение изменено: CaBlaze (21 Август 2011 - 20:57 )

 • 0
Если ты не возражаешь, я перестану слушать тебя и начну говорить сам.

#4456 DeaD_MaN

DeaD_MaN
 • Пользователь
 • 616 сообщений

Отправлено 21 Август 2011 - 21:15

CaBlaze, От него бери резину, только если хочешь увеличить численность своей нации. :naughty:
 • 0
My wings, my heart, no longer beat.

#4457 CaBlaze

CaBlaze

  Мизантроп

 • Постоялец
 • 1 024 сообщений
 • Откуда:Tallinn, Musta

Отправлено 21 Август 2011 - 21:26

CaBlaze, От него бери резину, только если хочешь увеличить численность своей нации. :naughty:

А где ещё бесплатно дадут?! И говорят у него шипованная... :D
 • 0
Если ты не возражаешь, я перестану слушать тебя и начну говорить сам.

#4458 DeaD_MaN

DeaD_MaN
 • Пользователь
 • 616 сообщений

Отправлено 21 Август 2011 - 21:30

И говорят у него шипованная...

Мисье знает толк в извращениях. :lol:
 • 0
My wings, my heart, no longer beat.

#4459 zing!

zing!

  ...

 • Пользователь
 • 481 сообщений
 • Откуда:w124

Отправлено 21 Август 2011 - 21:33

zing!,
а теперь вкратце, и на русском. Тезис пожалуйста. ^_^


DeaD_MaN, там идет речь об очередной реформе образования, на этот раз высшего. С 2012 года для выпускников, которые были имматрикулированы в 2012/2013 учебном году, будут действовать новые правила. Например, у универа не будет права просить оплату за обучение у студента, если он учится на эстонском (!) и набирает 30 ЕАП в семестр. Если за какой-то семестр не набрал 30 ЕАП - за следующий семестр должен платить. Если за этот семестр норму выполнил - за след. семестр платить не надо.

В общем-то это самое важное, еще там говорится что-то про изменение правил выдачи степух (в зав-ти от доходов родителей). Еще есть пункт про то, что во время академа нельзя будет брать аинепункты. Ну и последнее, насколько я поняла, изменится сама идея RE/REV мест, это разделение пропадет, гос-во теперь будет выделять деньги за обучение специалиста (короче оплачивать госместа) по факту, т.е. после того, как студент отучится и получит диплом. Как-то так, поправьте меня, если где-то что-то напутала.


:rolleyes:
 • 0
forever young

#4460 null

null
 • Постоялец
 • 15 928 сообщений

Отправлено 21 Август 2011 - 21:45

Беспредел, а мне можно пару пакетов с гандоном,тетрадью и ручкой? Ато мне вечером к девушке, а я нищеброд и денег на презики нет..

Во вторник...

Мы сами доступ к пакетам получим не факт, что во вторник. Так что, увы, сами-сами. Или наживую - оно приятнее всё-таки :)))
Низвергнуть всё в глубины чресел, либо, иначе, окропить долины удовольствия живительным дождём плодородия с высокой концентрацией живительной силы и белка.

Стоп, а вообще штуки две я тебе нарою, найдёшь меня в универе :lol:

Сообщение изменено: Беспредел (21 Август 2011 - 21:47 )

 • 0

#4461 CaBlaze

CaBlaze

  Мизантроп

 • Постоялец
 • 1 024 сообщений
 • Откуда:Tallinn, Musta

Отправлено 21 Август 2011 - 22:24

Мы сами доступ к пакетам получим не факт, что во вторник. Так что, увы, сами-сами. Или наживую - оно приятнее всё-таки :)))
Низвергнуть всё в глубины чресел, либо, иначе, окропить долины удовольствия живительным дождём плодородия с высокой концентрацией живительной силы и белка.

Стоп, а вообще штуки две я тебе нарою, найдёшь меня в универе :lol:

Я предпочитаю высадить десант в лесах камбоджи :lol:
 • 0
Если ты не возражаешь, я перестану слушать тебя и начну говорить сам.

#4462 jmik

jmik
 • Постоялец
 • 4 325 сообщений

Отправлено 21 Август 2011 - 22:33

zing!,
а теперь вкратце, и на русском. Тезис пожалуйста. ^_^

Все хреново)

Вообще, с такими правилами, я бы хрен закончил
 • 0

#4463 Sound of silence

Sound of silence
 • Постоялец
 • 1 810 сообщений
 • Откуда:Tallinn

Отправлено 22 Август 2011 - 20:33

zing!,
спасибо тебе

только, как я поняла, в этом году лучше бы мне не поступать, так как со следующего года учёба будет бесплатная, а я поступила на платную
 • 0

#4464 Yamakashi

Yamakashi
 • Пользователь
 • 31 сообщений

Отправлено 22 Август 2011 - 21:48

Привет!
У меня такой вопрос: как подать заявление на отсрочку от армии? Тут есть кое-какая инфа, но мне это не помогло, мне бы надобно конкретный пример, ибо я вообще без понятия как всё это делать. Никаких комиссий я не проходил, никаких бумажек мне не присылали. На госпортале в колонке "статус" написано "призывник", а в колонке степени пригодности к службе написано "неизвестно"...

Сообщение изменено: Yamakashi (22 Август 2011 - 21:48 )

 • 0

#4465 DeaD_MaN

DeaD_MaN
 • Пользователь
 • 616 сообщений

Отправлено 22 Август 2011 - 21:49

Yamakashi, Завтра/в четверг всё скажут. :wink:
 • 0
My wings, my heart, no longer beat.

#4466 null

null
 • Постоялец
 • 15 928 сообщений

Отправлено 22 Август 2011 - 21:58

Привет!
У меня такой вопрос: как подать заявление на отсрочку от армии? Тут есть кое-какая инфа, но мне это не помогло, мне бы надобно конкретный пример, ибо я вообще без понятия как всё это делать. Никаких комиссий я не проходил, никаких бумажек мне не присылали. На госпортале в колонке "статус" написано "призывник", а в колонке степени пригодности к службе написано "неизвестно"...

В четверг, всё в четверг!
 • 0

#4467 Yamakashi

Yamakashi
 • Пользователь
 • 31 сообщений

Отправлено 22 Август 2011 - 22:00

Завтра/в четверг всё скажут.

Спасибо!
 • 0

#4468 Землянин

Землянин
 • Пользователь
 • 208 сообщений

Отправлено 23 Август 2011 - 18:25

завтра у всем первокурсникам в 9 утра быть в "Gaudeamus", но я не могу понять, что это такое?

куда подходить?
 • 0

#4469 DeaD_MaN

DeaD_MaN
 • Пользователь
 • 616 сообщений

Отправлено 23 Август 2011 - 18:31

http://ru.wikipedia.org/wiki/Гаудеамус

aula с эстонского актовый зал :facepalm:

Сообщение изменено: DeaD_MaN (23 Август 2011 - 18:34 )

 • 0
My wings, my heart, no longer beat.

#4470 Землянин

Землянин
 • Пользователь
 • 208 сообщений

Отправлено 23 Август 2011 - 18:38

DeaD_MaN,
тогда где находится Enesejuhtimine (aula)?
 • 0