Перейти к содержимому

Фото
- - - - -

переработка


  • Вы не можете создать новую тему
  • Please log in to reply
2 ответов в этой теме

#1 full of love

full of love
  • Пользователь
  • 61 сообщений

Отправлено 10 Ноябрь 2009 - 10:28

Читала наш новый закон так и не поняла....работаем 5 дней в неделю по 8 часов но в октябре пришла работа вышли ещё в субботу.....Ещё летом нам все переработки оплачивали как положено с коэффициентом 1,5 а в этот раз оплатили как обычный день.....но ведь в сумме получается на 8 часов больше чем норма за месяц....Законно?бесполезно будет требовать или полное право есть на это?
  • 0

#2 Ананас

Ананас

    Фрукт

  • Постоялец
  • 2 376 сообщений
  • Откуда:Tallinn

Отправлено 10 Ноябрь 2009 - 17:07

https://www.riigitea...jsp?id=13198023

§ 44. Ületunnitöö

(1) Tööandja ja töötaja võivad kokku leppida, et töötaja kohustub tegema tööd üle kokkulepitud tööaja (ületunnitöö). Summeeritud tööaja arvestuse korral on ületunnitöö kokkulepitud tööaega ületav töö arvestusperioodi lõpul.

(2) Ületunnitöö kokkulepe alaealisega on tühine.

(3) Ületunnitöö kokkulepe töötajaga, kes puutub töökeskkonnas kokku ohuteguriga ja kelle tööaega on sellest tulenevalt seaduse alusel lühendatud, on tühine.

(4) Tööandja võib töötajalt vastavalt hea usu põhimõttele nõuda ületunnitöö tegemist tööandja ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks.

(5) Käesoleva paragrahvi lõikes 4 sätestatud ületunnitöö tegemist ei saa nõuda alaealiselt, rasedalt ja töötajalt, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele.

(6) Tööandja hüvitab ületunnitöö vaba ajaga ületunnitöö ajaga võrdses ulatuses, kui ei ole kokku lepitud ületunnitöö hüvitamist rahas.

(7) Ületunnitöö hüvitamisel rahas maksab tööandja töötajale 1,5-kordset töötasu
  • 0

#3 gromkij

gromkij
  • Пользователь
  • 35 сообщений

Отправлено 26 Ноябрь 2009 - 21:39

Если Вы заренее договорились о том, что за сверурочные работадатель будет платить, значит есть полное прво требовать выплаты. А если разговора не было, то работодатель обязан компенсировать переработку свободным временем, в вашем случае 8 часов. /о чём говорится в § 6/
  • 0