Перейти к содержимому

TresCool

Присоединился: 30 дек 2007
Оффлайн Последний вход: ноя 26 2020 12:51
-----

Мои сообщения

В теме:Причины, по которым не берут в армию

21 апреля 2013 - 04:38

Да. Что будет, если пойти в отказку в открытую.


Сначала первые разы штраф, потом тюрьма, ненадолго. Знакомый сидел месяц. Потом зато не возьмут уже :)

В теме:Причины, по которым не берут в армию

06 апреля 2013 - 10:55

Вот письмо присланное армейским кацлером по правам чловека в ответ на мои жалобы и претензии.

От: Ilmar Kikkas
Отправлено: 02.04.2013 12:42
Кому: 'Aleksei Solovjev'
Копия: [email protected]; [email protected]
Тема: RE: Re[2]: Solovjov

Tervist hr rms Aleksei Solovjov,

Teie pöördumist lugedes meenus mulle Teie eelmine, 15.02.2013 kiri. Tookord Te kurtsite kompaniiülem ltn Predbannikovi käitumise üle, kes ei lasknud Teid linnaloale. Olen saanud mitmeid sedalaadi pöördumisi ka teiste väeosade ajateenijatelt. Kõikide nende ühiseks jooneks on see, et võitlejatele aga tihti ka nende ülematele ei ole piisavalt selgitatud Eesti Vabariigi põhiseaduse §-st 12 tulenevat võrdse kohtlemise põhimõtet. Tunnistan, et selles osas on ka mul endal veel palju ära teha, seda enam, et mõningatel juhtudel on selline selgitamine andnud imelisi tulemusi. Vaadake näiteks allpool oleva Viru JP võitleja rms Jegor Paramonovi tänuavaldust, kelle mure oli üsna sarnane Teie omaga.

Seepärast püüan ka Teile, hr Solovjov järgnevalt selgitada põhiseadusliku võrdsuse põhimõtet.

Niisiis, võrdsuse põhimõte on tuntud juba Antiik-Kreeka õpetlase Aristotelese ajast. Selle põhimõtte kohaselt tuleb võrdseid kohelda võrdselt ja ebavõrdseid ebavõrdselt. Seega põhiküsimus on, kellega Teie, hr Solovjov, tahate olla võrdne ja kas Teid koheldakse võrdselt nendega, kellega Te tegelikult võrdne olete.

Kirjutasite mulle, et istute juba 5 nädalat peavaludega isolaatoris. Sellest teen ma neli järeldust:

1. Te ei ole juba 5 nädalat osa võtnud kaitseväelisest väljaõppest

2. Te pöördusite arsti poole omal initsiatiivil ja kurtsite peavalu

3. Te vaeguse olemasolu ei ole võimalik kinnitada ja nende põhjuseid tuvastada

4. Te ei soovi teenistusülesandeid täita.

Sellest omakorda järeldub, et Te ei ole võrdne ja Teid ei saagi kohelda võrdselt kaasajateenijatega, kes:

1. On need samad 5 nädalat osa võtnud kaitseväe väljaõppest

2. Ei ole peavaludega arsti poole pöördunud

3. viibivad küll isolaatoris, kuid vaegustega, mis on ilmsed ja ravitavad

4. soovivad võimalikult ruttu isolaatorist lahkuda ja teenistusse naasta.

Lugupeetud härra Solovjov, ma tunnen isiklikult aastatepikkuse ühise teenistuse jooksul nii Teie brigaadiülem kol-ltn Aron Kalmust kui ka Teid raviva tervisekeskuse ülem maj Margus Pärnapuud. Neid mõlemaid, nagu ka mind on õpetatud tegema kõik endast oleneva, et ajateenijad saaksid täita neile seadusega pandud kohustust osaleda sõjaväelises väljaõppes. Samas ei ole meid õpetatud aitama ajateenijaid nendele pandud kohustustest kõrvale hoidma. Seepärast ma mõistan Teie arste, et nad lihtsalt ei oska käituda nii nagu Te soovite. Püüdke ka Teie mõista neid.

Ja siit minu nõuanne ja soovitus Teile, hr Solovjov, käituge nii nagu käituvad need, kellega Te tahaksite olla võrdne. Näidake oma tegudega, et Te tahate osaleda sõjaväelises väljaõppes. Uskuge mind, see annab tulemusi. Öelge arstidele, et Te tahate olla koos oma teenistuskaaslastega ja osaleda väljaõppes, öelge seda ka oma teenistuskaaslastele ja ülematele. Tehke kaasa kõik see, mida ülemate juhtimisel teevad Teie teenistuskaaslased. Ja uskuge, Teie ülemad hakkavad kohtlema Teid võrdselt Teie teenistuskaaslastega, arvestades aga Teie tervislikku seisundit ja läbielamisi, võib-olla isegi paremini. Ja vastupidi, kui Te käitute teenistuskaaslastega võrreldes ka jätkuvalt teistmoodi ning nõuate enda erikohtlemist, koheldaksegi Teid erinevalt, sest Te pole ju siis enam teistega võrdne ja paraku seda kohtlemist, nagu näha, Te ei talu.

Teil on jäänud teenida 2 kuud. Näidake, et Te olete võitleja ja Teiega saab raskel hetkel arvestada. Olen kindel, et nad oskavad seda hinnata.

Ma edastan käesoleva kirja ka Teie brigaadiülemale ja tervisekeskuse ülemale ja loodan, et nad annavad vastavad korraldused ning Teie positiivse suhtumise korral teenistusse Teid toetatakse. Kui Teie suhtumine teenistusse on aga jätkuvalt tõrjuv, ei saa ka nemad Teid aidata.

Ja lõpetuseks, hr Solovjov, kui Te peate vajalikuks ja arvate, et sellest on abi, võin ma selle kirja tõlkida vene keelde. Kui soovite, võin ma Teie kirja edastada Kaitseväe meditsiiniteenistuse ülemale.

Käesoleval ajal on sõjaväepolitsei menetluses materjal Logistikapataljoni ja Viru JP ajateenijate kohta, kelle suhtes on kahtlus, et nende tervislikku seisundit ei ole hinnatud adekvaatselt ja tegemist võib olla kaitseväeteenistusest tahtliku kõrvalehoidumisega. Kui soovite, võin Teie pöördumise edastada kontrollimiseks sõjaväepolitseile.

Ühesõnaga, hr Solovjov, teatage, millega ma saaksin Teile kasulik olla Kaitseväe huve kahjustamata. Ma ei saa olla Teile kasulik viisil, mis Kaitseväe huve kahjustaks.

Lugupidamisega ja Teile kiiret paranemist soovides

Ilmar Kikkas

Major

Kaitseväe õigusvahemees

Kaitseväe peainspektori k.t.


Пиши обычному канцлеру, у нас парень писал ему о всех нарушениях

В теме:Причины, по которым не берут в армию

11 марта 2013 - 10:43

Утверждение настолько же нелепое как и "откосившие просто зассали ибо слабаки и тряпки, а потому им неловко в этом признаться и они строят отмазы". Чой-та я погляжу форумчане по прежнему видят только черное и белое. Категоризм как у 16-ти летних. Одни не знают, но спорят, другие знают, но наивно пытаются переубедить тех кто не знает. Копий на эту тему было сломано немало, но в сраче, как я погляжу, все те же люди. Нда.


Ну да, я был в армии. от человеческой нелогичности, стукачества и прочих не совсем мужских качеств бл*вать за версту тянет.

В теме:Причины, по которым не берут в армию

11 марта 2013 - 00:52

Людям проср*вшим 8-11 месяцев порой как-то неловко признаться в том, что они прозаложили время. Поэтому в армии по их мнению круто

В теме:Причины, по которым не берут в армию

14 января 2013 - 01:28

ммм

у меня знакомый отслужил 2 месяца и свалил сказав что у него депрессия.
признали негодным. он п**дит или правда так можно?


Нет, не лебедит, так можно. Главное готов ли ты косить по такой причине